Omvang en doel van het project
De dijk heeft een lengte van circa 2,5 kilometer en voldeed niet meer aan de actuele veiligheidsnormen. Daarom wordt de kering volledig afgegraven en opnieuw opgebouwd. Het doel is het realiseren van een toekomstbestendige dijk die langdurige bescherming biedt tegen hoogwater, met aandacht voor duurzaamheid, efficiënt grondstoffengebruik en een zorgvuldige inpassing in de omgeving.
Werkzaamheden
De werkzaamheden bestaan hoofdzakelijk uit grootschalig grondverzet. Het bestaande dijkmateriaal wordt zoveel mogelijk hergebruikt binnen het project. Aanvullend leveren en verwerken we een aanzienlijke hoeveelheid zand. De werkzaamheden omvatten onder andere:
Naast de versterking van het dijklichaam richten we ook de kruin opnieuw in als weg. Daarmee verbeteren we zowel de waterveiligheid als de functionaliteit van de dijk voor dagelijks gebruik.
Planning en uitvoering
De realisatie startte in april 2024. De uitvoering vond gefaseerd plaats, met oog voor veiligheid, omgeving en bereikbaarheid. De werkzaamheden zijn inmiddels voltooid. In het najaar van 2025 vond de officiële opening van de dijk plaats.
Samenwerking en vervolg
De dijkverbetering Dornick–Emmerich voerden we uit in nauwe samenwerking met het Deichverband Bislich-Landesgrenze en andere betrokken partijen in de regio. Door een open en oplossingsgerichte samenwerking verliep het project efficiënt en beheersbaar.
Met de afronding van dit traject richt Martens en Van Oord zich op een volgend dijkversterkingsproject in hetzelfde gebied: de verbetering van de primaire kering bij Bienen, eveneens met een lengte van circa 2,5 kilometer. Zo blijven we bijdragen aan een veilig en toekomstbestendig Niederrheingebiet.